Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяКіноклуби

Статті


Новини

10.09.2003 15:08

Одеський кінорежисер Леонід Павловський оголосив голодування

Як у Жванецького: "Ми все одно голодуємо, тож давайте голодувати заради чогось або на честь чогось". У понеділок, 8 вересня, в Одесі оголосив голодування кінорежисер Леонід Павловський. Проте такого голодування наша країна (в якій цей спосіб протесту має давні традиції) ще не знала. Голодування оголошене прямо на знімальному майданчику, оскільки зараз режисер працює над постановою на Одеській кіностудії свого фільму "Кредитка". Вимога режисера – привернення уваги до проблеми, яку одеські кінематографісти висловлюють уже давно: надання Одеській кіностудії статусу національної і недопущення її акціонування.

За словами самого режисера, він зважився на цей крок після того, як днем раніше в новинах одного з всеукраїнських телеканалів один з урядовців Мінкульту нібито казав про акціонування Одеської кіностудії. "Я оголосив голодування, – сказав сам Леонід Павловський, – щоб урядовці, які ухвалюють рішення, зупинилися, озирнулися й узялися за голову. А вирішив почати голодувати вчора, оскільки зрозумів, що просто в нас, кінематографістів, залишилися п'ять хвилин до виходу на свіже повітря..."

Весь вівторок в одеських журналістів пройшов під негласним знаком обговорення теми кіностудії й отримання коментарів у високих посадовців. Добре, що був такий привід.

На прес-конференції віце-мера Одеси Володимира Палієнка журналісти попросили висловити позицію міських властей щодо ситуації з голодуванням одеського кінематографіста й акціонування Одеської кіностудії загалом. На що була дана відповідь: "Ми за те, щоб Одеська кіностудія відродилася. Я розумію Леоніда Павловського і розділяю його біль, він знайшов таку форму висловлення позиції. Але повинна бути висловлена й інша, більш адресна форма бачення цієї проблеми. Повинні висловитися Спілка кінематографістів, глядачі, інші організації і скерувати це безпосередньо тим, до чийого підпорядкування належить кіностудія. Ми не можемо впливати на ухвалення цього рішення. З другого боку, статус національної кіностудії багато до чого зобов'язує. А може, слід спочатку залучити інвестиції, щоб запрацювало виробництво. Я не володію інформацією, в якому стані сьогодні перебувають цехи кіностудії". Тощо.

Подібна відповідь "і вашим і нашим", не влаштувала журналістів і на конкретне питання: “Чи буде міська влада хоча б направляти в Міністерство культури свою позицію щодо статусу Одеської кіностудії?", віце-мер нарешті дав відповідь: "Ми розглянемо це питання, безумовно".

Другий коментар був отриманий під час зустрічі з працівниками культури заступника міністра культури Ігора Ніколайка, що він прибув до Одеси: "Для мене взагалі було несподіванкою, коли мені сказали, що ніби бачили в новинах, що хтось в Мінкульті казав про акціонування Одеської кіностудії. Такого в планах немає. Якщо тільки сам колектив кіностудії висловиться за це – то міністерство має їх підтримати. А поки ж, я сьогодні зустрічатимуся з губернатором Одеської області Сергієм Гриневецьким, і ми обговорюватимемо питання щодо кіностудії. Поки ж у мене в планах не було питання: акціонувати її чи ні. Навіть навпаки – була пропозиція про надання Одеській кіностудії статусу національної... Сьогодні ми зустрілися з Леонідом Павловським, нормально порозмовляли, хоча, як і у всякої творчої людини, у нього був емоційний сплеск. Я не відчув, що людина знесилена голодом: іде фільмування. Я навіть попросив його: ви визначтеся, чи знімаєте кіно, чи голодуєте? Мені здається, він людина розумна, нормальна і тому зніме свої питання. Для голодування немає причин, і слава Богу, що у вас в Одесі люди масово не голодують".

І вже після цього ввечері вдалося застати знімальну групу "Кредитки" і її режисера, що він голодує, на Приморському бульварі в Одесі, за фільмуванням чергової сцени стрічки. На питання, чи припинить він голодувати після зустрічі із заступником міністра, Леонід Павловський відповів, що "протримається" ще один день і остаточно ухвалить рішення в середу – після того, як відбудеться зустріч заступника міністра культури з губернатором Одеської области щодо питання про статус Одеської кіностудії.

Олег Мельничук, ОдесаRSS

Новини

Архів


Новости кино ukrfilm.com