Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяКіноклуби

Статті


Новини

08.02.2006 15:44

Заява кінопрокатної компанії "Артхаус трафік"

7 лютого українська кінопрокатна компанія "Артхаус трафік" звернулася до української громадськості з заявою щодо невиконання Міністерством культури і туризму України покладених на нього законодавством України функцій у галузі підтримки національної кінематографії. Друкуємо повністю текст заяви:

"Останнім часом почастішали заяви державних структур України щодо підтримки національного кінематографа. Але, судячи з останніх подій, виходить так, що чиновники перекладають відповідальність за розвиток українського кіно повністю на самих кінематографістів, чим сприяють невідворотному розвалу кіногалузі.

Нагадаємо, що 16 січня Кабінет міністрів України своєю постановою встановив квоту обов’язкового дублювання, озвучення чи субтитрування державною мовою іноземних фільмів, які розповсюджуються для показу в кінотеатрах, публічного комерційного відео та домашнього відео в Україні, що вона викликала чималий резонанс в українських кінематографічних колах. Відповідно до цієї постанови українізація вітчизняного кінопрокату повинна здійснюватись винятково коштом самих дистриб’юторів. З іншого боку, коли до Міністерства за підтримкою звертаються незалежні українські кінематографісти – їм відмовляють у підтримці, належній їм відповідно до чинного законодавства України (див. юридичну довідку – додаток до прес-релізу №1).

Відповідно до умов законодавства України 14 листопада 2005 року до Мінкультури було подано пакет документів з проханням про виділення бюджетного фінансування на завершення виробництва першого українського молодіжного пригодницького фільму "Штольня" (див. опис стрічки – додаток до прес-релізу №2) у розмірі близько 800 тис. грн.

Документи було прийнято до розгляду, експертною комісією було прийнято позитивний висновок про можливість підтримки фільму.

Після цього Міністерством культури і туризму України не було здійснено жодних передбачених законодавством України заходів по виділенню бюджетного фінансування без пояснення причин, попри те, що Державним бюджетом України на 2005 рік було виділено близько 50 мільйонів гривень на підтримку виробництва вітчизняного кіно. Більше половини цієї суми не було використано, вони були повернуті до Державного бюджету як невикористані.

Вважаємо, що за наведених обставин дії Міністерства культури і туризму України можна кваліфікувати як небажання виконувати покладені на нього законодавством функції, ручне управління бюджетним фінансуванням на власний розсуд, зрив виконання Загальнодержавної програми розвитку національної кіноіндустрії на 2003–2007 роки".

Прес-конференція з цього приводу відбудеться 9 лютого (четвер) 2006 року в приміщені книгарні-кав’ярні "Бабуїн" (вул. Б. Хмельницького, 39) об 11.00.

На прес-конференції будуть присутні:

Денис Іванов, директор компанії "Артхаус трафік";

Олексій Хорошко, продюсер фільму "Штольня";

Любомир Кобильчук, режисер фільму "Штольня";

Олексій Сєрков, президент Асоціації кінопродюсерів України;

Андрій Різоль, співзасновник Асоціації розвитку кінематографії України;

На прес-конференції також відбудеться:

прем’єрний показ короткого ролика фільму "Штольня";

презентація демо-версії гри для мобільних телефонів "Штольня".

Текст даного прес-релізу, а також додатки до нього у форматі Microsoft Word можна знайти на сторінці віртуального прес-центру компанії "Артхаус трафік" – www.arthousetraffic.com/press.

Офіційний сайт фільму "Штольня" – www.shtolnya.com.ua

Офіційний сайт компанії "Артхаус трафік" – www.arthousetraffic.com.

kinokolo.uaRSS

Новини

Архів


Новости кино ukrfilm.com