Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

Крамниця

Социальная сеть Ронин
ТОП-100 укр.фільмів
Перейти до сторінки 1, 2  далі

Нова тема   Відповісти    форум kinokolo.ua -> Коло-кіношні теми
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
denis_kant

Повідомлення: 40

ПовідомленняНаписане: 13.11.2007 00:28:53    Тема повідомлення: ТОП-100 укр.фільмів Відповісти цитуючи

мене цікавить думка: щодо топ-100 укр.фільмів...
...власне, в інтернеті можна часто зустріти такі списки щодо великобританії чи росії...думаю, щодо україни то було б теж цікаво =)...
пропоную - хто має знання і бажання - написати топ-(хто що знає) українських кін =).... важливість їх ув історії та кінематографічні якості =)
списки можна подивитися на потралі кінокола - в енциклопедії =)

почну:
довженко
параджанов
миколайчук
кіра муратова
=)
"біля річки" єви нейман
"білий птах з чорною відмітиною"
"мамай"
"мазепа" (і взагалі фільми усіх іллєнків =)
фільми - шапіро - у першу чергу "путівник".
ну і далі =)
Догори
Переглянути профіль Відіслати приватне повідомлення
dima_elf
Адміністратор форуму

Повідомлення: 149

ПовідомленняНаписане: 13.11.2007 02:20:46    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Хм…
…як в топ100 американського кіна – 4 фільми гічкока, в українському – по чотири довженку, миколайчуку, іллєнку….?....

Муратову – всю не можна віднести до українського кіноспадку

….власне, було б непогано пройтись по списках – українських лауреатів на міжнародних фестах – щось таке є у першому номері кіно-кола – може, хтось має? =)

Ще, певно, подорожні – стримбіцького та «йшов трамвай №9» коваля….
….власне, тут треба подумати =)…
…щось конкретніше відпишу, коли дочитаю «історію укр.кіна» госейка =)
Догори
Переглянути профіль Відіслати приватне повідомлення Відіслати email
Парвулеско

Повідомлення: 77

ПовідомленняНаписане: 13.11.2007 13:23:45    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Нещодавно переглядав документальні проекти британського інституту мистетцтв, історії кіно Америки, Англії, Японії, Росії, Франції.
Спіймав себе на думці, що досить не легко було б зробити щось подібне про кіно України. І не лише через помірне багатство достойного вітчизняного кіноархіву. А, наприклад, через не зрозумілі критерії вибору українських фільмів з радянських.
Хоч все таки і ріже слух, коли Довженка кличуть російським режисером, (хоч я і не впевнений, що власні фільми, він називав українськими, а не радянськими - зробимо це за нього). Та й та ж Кіра Муратова продовжує гнути лінію про національний нейтралітет своїх, творінь, (хоча кожний її одеський фільм може прикрасити топ100).
Догори
denis_kant

ПовідомленняНаписане: 14.11.2007 22:29:35    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

а у госейка часом немає списку укр кін? =)
Догори
dima_elf
Адміністратор форуму

ПовідомленняНаписане: 15.11.2007 03:56:42    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

denis_kant написав:
а у госейка часом немає списку укр кін? =)

ага, є таке =).....але передруковувати я його точно не буду =)
....коли прочитаю - можливо, опишу детально про то....
...але точно не зараз =)
Догори
denis_kant

ПовідомленняНаписане: 12.12.2007 23:21:30    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

на якомусь форумі наткнувся на таке повідомлення пані Олеська:

"Я би порадила подивитись український "Партитура на могильному камені", але навряд чи ви його знайдете...
Та й взагалі, найбільше люблю старі українські фільми. Що може бути смішніше "Пропалої грамоти", трагічніше "Вавіло ХХ" чи "Захар Беркут" ..."
Догори
any4ka

Повідомлення: 34

ПовідомленняНаписане: 17.12.2007 19:59:34    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Прівіт всім патріотам (бо по іншому, людей, що тужаться над укладенням тако списку не назвеш)...я теж дуже люблю нашу рідну неньку, але, якщо чесно, з мене, як і з більшості населення України, ніхто не витагне навіть 100 назв фільмів, що хоч чимось, хоч українським походження актора чи режисера, повязані з україною, не те що ще і визначатися із "ТОП 100"...як на мене, можна хіба дуже умовно нашкрябати десь просто цих 100 укр. фільмів...крім не визначеної однозначної логіки які фільми ми будемо вважати українськими, бо все ж таки, те що муратова знімає фільми на території сучасної україни і іноді в кадр потрапить якийсь громадянин укрнаїни (якщо дуже пощастить, то це буде жува легенда - ступка) не означає, що це українське кіно, я сульно сумнівають, що вана його таким вважає..за таким легким принципом сюди можна натикати всього підряд, і 9 роти, і взагалі обчистити половину російського кіно, а може і до голівуда доберемось....по-моєму, це не серйозно...
якщо у список ТОП 100 ліпити все підряд, то це, як на мене, не чесно по відношеню до майбутніх шедеврів (які точно колись зявляться!!!)
не можна називати класикою все, що відзняли...треба оцінити фільми, які мають справжню художню якість та які свідомо (аторами) повязані з украіною (це не означає приліплені оселедці та псевдо-патріотичні сюжети за стандартним пропагаднистосним рівнем советських соціалістичних країн та з незмінними обличчами к кадрі), фільм може бути про що завгодно, але самі автори мають себе і творіння поєднувати з україною...хай це буде ТОП 10 чи навіть ТОП 5, але світового рівня а згодом список буде поповнюватися новими надходженнями...може ми всі з цього форуми додамо щось до цього списку.... Усміхаюся

Парвулеско

Повідомлення: 77

ПовідомленняНаписане: 18.12.2007 13:29:51    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

any4ka написав:
Прівіт всім патріотам (бо по іншому, людей, що тужаться над укладенням тако списку не назвеш)...я теж дуже люблю нашу рідну неньку, але, якщо чесно, з мене, як і з більшості населення України, ніхто не витагне навіть 100 назв фільмів, що хоч чимось, хоч українським походження актора чи режисера, повязані з україною, не те що ще і визначатися із "ТОП 100"...як на мене, можна хіба дуже умовно нашкрябати десь просто цих 100 укр. фільмів...крім не визначеної однозначної логіки які фільми ми будемо вважати українськими, бо все ж таки, те що муратова знімає фільми на території сучасної україни і іноді в кадр потрапить якийсь громадянин укрнаїни (якщо дуже пощастить, то це буде жува легенда - ступка) не означає, що це українське кіно, я сульно сумнівають, що вана його таким вважає..за таким легким принципом сюди можна натикати всього підряд, і 9 роти, і взагалі обчистити половину російського кіно, а може і до голівуда доберемось....по-моєму, це не серйозно...

Шкода, що ми не володіємо такого рівня кіноісторією, щоб нехтувати фільмами шедеври Муратової, через їх недонаціональність. Не цуратися їх варто, а гордитися їми; нехай у нас буде список всіх кращих стрічок України, українців, про Україну, а не наступний патріотичний маніфест.
А /9 рота/, щоб не попадала у наш список по причинах, що стосуютьсях не її полівиробничого походження, а її художнього рівня.

any4ka написав:
якщо у список ТОП 100 ліпити все підряд, то це, як на мене, не чесно по відношеню до майбутніх шедеврів (які точно колись зявляться!!!)
не можна називати класикою все, що відзняли...треба оцінити фільми, які мають справжню художню якість та які свідомо (аторами) повязані з украіною (це не означає приліплені оселедці та псевдо-патріотичні сюжети за стандартним пропагаднистосним рівнем советських соціалістичних країн та з незмінними обличчами к кадрі), фільм може бути про що завгодно, але самі автори мають себе і творіння поєднувати з україною...хай це буде ТОП 10 чи навіть ТОП 5, але світового рівня а згодом список буде поповнюватися новими надходженнями...може ми всі з цього форуми додамо щось до цього списку.... Усміхаюся

Погоджуюся з тим, що цифра /100/ заманить в список кращого відверто невидатні кінополотна, через це варто почати з ТОП 10, а далі додавати в список достойні картини, стільки скільки їх набереться, а не вишукувати по закутках все, що існує підлаштовуючись під магію числа /100/.

Недавно подивився /Камінний хрест/ Леоніди Осики. Фільм, можливо, невидатний і неактульний, що в тім виглядає досить сучасно, місцями заворожуючи по манері зйомки, це попри те що в наступному році фільму виповниться 40 років.
Цікавий взагалі феномен це /українське поетичне кіно/. Цікаво, які фільми формували цей унікальний стиль кіномистецтва.
Догори
dima_elf
Адміністратор форуму

ПовідомленняНаписане: 25.12.2007 16:49:52    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

дивився сюжет на плюсах - цьогорачні українські кінопремєри:

назви своє імя
два в одному
біля річки

(ще було - але не такі цікаві речі =)

- пропоную як першу тройку фільмів, далі хай їх витискають фільми довженка і теде =)
Догори
any4ka

ПовідомленняНаписане: 25.12.2007 18:39:34    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

пропоную цю тему заморозити та повернутися до неї так за 20 років тоді, може, знайдеться хочь тих 10 фільмів, які будуть визнані у світі як якісні та українські, (може якщо ми самі не можемо визначитися з критаріями "українського" кіно та класного кіно то час покаже і сусіди підкажуть...)тож давайте почекаємо...у нас буде ще справді супер класна кіно-історія...точно буде! Усміхаюся Підморгую
dima_elf
Адміністратор форуму

ПовідомленняНаписане: 25.12.2007 19:37:17    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

any4ka написав:
пропоную цю тему заморозити та повернутися до неї так за 20 років тоді, може, знайдеться хочь тих 10 фільмів, які будуть визнані у світі як якісні та українські, (може якщо ми самі не можемо визначитися з критаріями "українського" кіно та класного кіно то час покаже і сусіди підкажуть...)тож давайте почекаємо...у нас буде ще справді супер класна кіно-історія...точно буде! Усміхаюся Підморгую

чому ж?... по що заморожувати тему? =)... три названі мною фільми - українські....ну, добре, муратову можете відкинуть =)..... хоча цей фільм знімався українським режисером на україні з українським продюсером - і це, власне, критерії українськості фільму =)....

кіноісторія у нас аж ні як не менше семи десятиліть......якщо потрібна визнаність - довженко - його земля - погодьтесь, достатньо визнана у світі, хіба ні?.....його ж арсенал....думаю два фільми можна одразу ставити ув рейтинг....
Догори
denis_kant

ПовідомленняНаписане: 25.12.2007 23:08:34    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

ось таке поки у мене вийшло =)

посперечаэмось? =)

Довженко: Земля (1930); Арсенал (1928); Щорс (1939); Звенигора (1928); Мичурин (1948); Аэроград (1935); Сумка дипкурьера (1927); Иван (1932); Вася реформатор (1926)
Параджанов: Цвет граната (1968); Акоп Овнатанян (1967); Тени забытых предков (1964); Цветок на камне (1962); Украинская рапсодия (1961); Первый парень (1959); Думка (1957)
Миколайчук: Такая поздняя, такая теплая осень (1981); Вавилон XX (1979)
Муратова – що з нею робить? =)
Михаил Ильенко: Фучжоу (1993)
Юрий Ильенко: Молитва за гетмана Мазепу (2002); Легенда о княгине Ольге (1983); Белая птица с черной отметиной (1971); Вечер накануне Ивана Купала (1968); Родник для жаждущих (1965)
біля річки - єви нейман
Олесь Санин - Мамай (2003)
Александр Шапиро - Путеводитель (2004), Цикута (2003)
Александр Исаев - Сделай мне больно
Софи Бартез, Андрей Парех - Украинская свадьба
Игорь Стрембитский – подорожні
Дикий табун – Рожко.
Аве Мария
Назови свое имя - Spell Your Name
Степан Коваль - Шел трамвай №9 (2002)
Партитура на могильному камені
Пропавшая грамота
Захар Беркут
/Камінний хрест/ Леоніди Осики
Догори
any4ka

ПовідомленняНаписане: 26.12.2007 15:27:15    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Чому я пропоную заморозити тему? тому, що кіно - мистецство для широкого загалу, не треба навіть уміти читати та писати - просто доситть розплющити очі та повернути голову до екрану....
тому оцінювати будь-який національний кінематограф, має вся країна...тоді це повніше відображатиме ситуацію, бо оцінка мистецтва, річ суб`ективна і з великої купи димок, можна вибрати такі фільми, які "помітила" більшість...майже всі з названих фільмів-кандидатів людям ледве відома..погодтеся, що певно ті ж французи, італійці, росіяни та інші, знайомі з легендарними фільмами свого кінематографу...
попитайте людей на вулиці про пропоновані фільми із оцього нашого майже-списку, хто знає щось із них? хто бачив? і головне: кому сподобалось?.....ну реально,як би такий список виглядав?(реторичне п.)

denis_kant

ПовідомленняНаписане: 26.12.2007 16:17:59    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

названі фільми у колах тих, хто не відкидає українське кіно де факто - досить відомі......мінімум - про них чули......багато хто дивився! - серед моїх знайомих я можу налічити до двох дюжин, хто дивився землю.....ще більше - хоч щось з кіри муратової....але ж не у тому питання....це ж не приз глядацьких симпатій....зараз мало хто дивиться фільми тридцятих років....народження нації гріффіта - шедевр?! - шедевр!!! - але мало знайдеться пересічних американців, що його дивилися......якщо вже так серйозно ставити питання то варто слідувати прикладу інших країн.......опит декількасот кінодіячів (режисерів, акторів, кінознавців, критиків і теде)......а тема створена на форумі - справді, скоріше "глядацькі симпатії".....
Догори
any4ka

ПовідомленняНаписане: 26.12.2007 22:50:04    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

от ми і повернулися туди де і були....я кажу, що поворотні фільми для розвитку свого кінематографу, більшість людей знає (не лише навколокіношні, але люди всяких різних професій та занять)а якщо попитити на вулиці пересічних громадян за цим нашим майже-списком, то вони навряд чи взагалі зрозуміють, про що це все, а їхня думка теж важлива бо вони дивляться кіно і завдяки цьому воно існує.
разом з "народними симпатіями" ці фільми високо оцінені і творцями та критиками кіно - з таких фільмів і можна вибрати і ТОП10 і ТОП100 і це буде повна та змістовна оцінка...а у нас таке на сьогодні не можливе, тому я і пропоную заморозити тему.....

Показувати:   
Нова тема   Відповісти    форум kinokolo.ua -> Коло-кіношні теми Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Перейти до сторінки 1, 2  далі
Сторінка 1 з 2

Перейти до:  
Ви не маєте прав розпочинати нові теми
Ви не маєте прав відповідати в існуючих темах
Ви не маєте прав змінювати свої повідомлення у цьому форумі
Ви не маєте прав знищувати свої повідомлення у цьому форумі
Ви не маєте прав голосувати у цьому форумі
Ви не можете додати атачмент до цього форуму
Ви не можете завантажувати файли з цього форуму